מנהל חזרות

אייל דדון, יליד באר שבע 1989, סיים את הכשרתו כרקדן במסלול להכשרת רקדנים ‘בת-דור’ באר שבע, נתמך במלגות מלאות מ’קרן התרבות אמריקה ישראל’ לפני שהחל את הקריירה המקצועית שלו בלהקת המחול ‘קמע’ (בזמן שירותו הצבאי כרקדן מצטיין) ובלהקת המחול הקיבוצית.

אייל זכה בפרס ע”ש יאיר שפירא בשנת 2014 על תרומתו לעולם המחול וללהקת המחול הקיבוצית, זכה בפרס הראשון בתחרות הכוראוגרפיה הבינלאומית של הנובר, גרמניה לשנת 2015 וזוכה בפרס השלישי בתחרות הכוריאוגרפיה הבינלאומית בירושלים ‘מחול שלם.’ בשנת 2015 יצר את ערב המחול הראשון שלו ללהקה הבוגרת ‘קרואסון על האש’ במשותף  עם הרקדן והיוצר מרטן הרייג. לאחר 5 עונות בלהקה, מונה לתפקיד מנהל החזרות של להקת המחול הקיבוצית הבוגרת, והחל את דרכו כיוצר עצמאי פעיל בעולם המחול, וככוריאוגרף הבית של להקת המחול הקיבוצית.

בין השנים 2012-2016 יצר ללהקת המחול הקיבוצית ולתוכניות הבינלאומית ‘מסע מחול’ (Dance Journey) של להקת המחול הקיבוצית, תאטרון מחול ירושלים, BDDC במוסקבה, הוזמן ליצור ללהקת המחול של Xin Xie בשנחאי, להקת המחול של Marie Gabrielle Menard במונטריאול, בנוסף הוזמן להציג ערב מחול בפסטיבל המחול הגדול של סיביו, רומניה ובפסטיבל המוזיקה הגדול “Sziget” שבבודפשט. הוזמן ליצור יצירה לבלט’Stanislavsky’ שבמוסקבה ועוד. במהלך השנים האלו, דדון מלמד גם שיעורי רצפה, ורפרטואר שלו.

דדון הוזמן לרקוד בלהקתה של Estefania Miranda (להקת המחול הבינלאומית ‘ברן’) שבעיר הבירה של שוויץ ולהשתתף בתחרות הכוראוגרפיה הבינלאומית של הלהקה באפריל 2016, בנוסף יצר לתכנית ה’מסלול’ שבתל אביב בניהול אומנותי נעמי פרלוב ואופיר דגן, לסדנת המחול שבקיבוץ געתון ניהול אומנותי עינב לוי ויניב אברהם, סמינר הקיבוצים תחת ניהולה האומנותי של טליה פז.

בשנת 2016 דדון הקים בבאר שבע את להקת המחול ‘סול’, שם הוא מפתח את שפתו התנועתית וממשיך לחקור תנועה עם אמנים רקדנים מקצועיים. מטרת הקמת הלהקה בבאר שבע היא פיתוח אומנות המחול בפריפריה ובנגב.

בימים אלו, ללהקה נבנה תיאטרון בבאר שבע העונה על שם “בית המחול”, שישמש כבית ללהקה, אשר אותו דדון מנהל אומנותית.

לפרטים נוספים אל אייל ועבודתו, ביקרו באתר www.eyaldadon.com