מיכל הירש

מודרני

למדה באולפני בת-דור בתל-אביב, ואת התואר הראשון ותעודת ההוראה באקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים.

רקדה בלהקת בת-דור והייתה גם מנהלת חזרות, 1985-1991. הופיעה כרקדנית ושחקנית בערים מנהיים וקלן בגרמניה, והייתה מורה למחול מודרני עכשווי, אימפרוביזציה ומנהלת חזרות באקדמיה למוסיקה ומחול בעיר קלן ומורה אורחת בלהקה בעיר בון.

משנת 2009 מיכל חיה בתל-אביב, מופיעה כרקדנית יוצרת בפרויקטים שונים, בארץ ובחו”ל, ומלמדת מחול מודרני עכשווי בסמינר הקיבוצים, מעבירה השתלמויות מורים ושיעורי תנועה לתלמידי משחק.

מלמדת במבחני “רקדן מצטיין” ולמלגות מטעם קרן שרת קרן תרבות אמריקה-ישראל.

” השיעורים שלי מתרכזים בבניית כוח ווירטואוזיות תוך כדי תנועה דינמית וזרימה. גדלתי על טכניקת מרתה גראהם ובלט, ובנוסף למדתי טכניקות של קנינגהאם, לימון והורטון. המהות של הטכניקות הללו הן הבסיס לשיעורי ופיתחתי את השפה הייחודית שלי תוך הרבה השפעה מהן. …ובכל זאת, חשתי, מתוך ההתנסות שלי כרקדנית וכמורה, את הצורך לשלב וללמד תנועה עכשווית, רלוונטית , הכוללת דינמיקת תנועה אתלטית, זרימה ושימוש ברצפה להעברות משקל ובכל רמות הגובה: ריצפה, עמידה ובין ריצפה ועמידה. נפילות ומעברים מהירים מהרצפה לעמידה ומעמידה לרצפה.
הזרימה והמוסיקליות הן חשובות ביותר בשיעורי. הבנה של דינמיקות שונות ואיכויות תנועה עם דגש חזק על יסוד כוח הכבידה. ברצפים התנועתיים אני מכלילה את כל רמות הגובה.
הרקדן מאותגר טכנית ופיזית, אך ניתנת לו המקום, עם שימוש הכלים הנלמדים, לפתח את האומן שבו.”