\

ריקוד פשוט

“ריקוד פשוט” הוא ניסיון לחשוב מחדש על כמה מהמהויות הבסיסיות המרכיבות את רעיון הפולקלור; להסתכל בעין רעננה על צורות בנאליות כאוצרות ידע חדש ולדמיין יחד את הפולקלור של המחר.

מהו בעצם ריקוד-עם בעולם בו עמים מתמוססים אל תוך הכפר הגלובלי ובאותה עת מחפשים הגדרה עצמית מחודשת, בעולם בו גבולות חדשים נוסדים ונפרצים עוד בטרם כינונם? מהו תפקידן של ההיסטוריה והנוסטלגיה בחלימת עתיד טוב יותר?

יחד עם רקדני הלהקה מנסה מור שני בעבודתו החדשה לפתח רגישות מוגברת למתח שבין מסורת וקדמה; להתנדנד בין מה שהוא אותנטי ופשוט לכאורה ובין מה שמושג בתרגול, בכאב ובזיעה;.

מתוך רצון להמשיך את דרכה של שרה לוי תנאי מייסדת הלהקה, ניסו להבין שני והרקדנים מה אפשר לעשות עם ירושה ואיך ראוי להפוך אותה למורשת.

כוראוגרפיה  מור שני
ניהול להקה וחזרות  דליה חיימסקי / ענבר נמירובסקי
עיצוב תאורה  יאיר ורדי
סאונד  Jaap Van Keule, “אל נא תלך” שלמה גרוניך ומתי כספי מתוך האלבום “מאחורי הצלילים”
ניהול הצגה  מיכל בן בסט
ניהול טכני  אסף אשכנזי
תלבושות  יפעת כנפי

_________________________________

מור שני

מור שני (1985) החל את דרכו האמנותית בלהקת בת-דור תל אביב, ולמד באקדמיה למחול ArtEZ, ארנהם, ובDasArts –, אמסטרדם, הולנד. עבודות הבמה והוידאו שלו הוצגו בפסטיבלים ותאטראות שונים ברחבי אירופה, ארה”ב וקנדה. בשנת 2009 היה מועמד יחד עם רון עמית לפרס המחול הלאומי של הולנד לצד היוצרים אלן פלטל, יירי קיליאן ומוחמד ראשיד. יצירותיו זכו במספר תחרויות ליוצרים צעירים והופיעו כחלק מתכניות חשיפה בהולנד, צרפת, גרמניה ולונדון בין השאר. מאז סיום לימודיו ועד היום עובד כאחד מאמני הבית

של Dansateliers Rotterdam ברוטרדם, הולנד. בשנת 2014 נבחר להיות אמן-בית ב-ICK ansterdam, המרכז הכוריאוגרפי הרשמי של אמסטרדם בניהולו של אמיו גרקו. במקביל לעבודתו האמנותית שני מעביר סדנאות וכיתות אמן באירופה וכן לימד ויצר במספר אקדמיות למחול. כיום מור שני, כוראוגרף הבית של להקת המול ענבל ביחד עם להקת המחול עובדים על יצירתו “ריקוד פשוט” שזכתה בפרס עכבר העיר על מופע המחול הטוב ביותר לשנת 2016.